top of page

חוג חינוך גופני

שיעורי החינוך הגופני כוללים את כל המיומנויות המוטוריות והכשרים הניתנים לאימון הילד. להתפתחות המוטורית והפסיכומוטורית של הילד השפעה מכרעת על גישתו לעולם המלא בגירויים מחד ולדרכי ההתמודדות שלו עם מצבים שונים מאידך.

הנושאים הנלמדים לאורך השנה: שיווי משקל, חיזוק חגורת הכתפיים, מוטוריקה עדינה, התמצאות במרחב, ניתוק מהקרקע, התעמלות קרקע ,מיומנויות מסירה ותפיסת הכדור, אימוני תחנות.

את שיעורי ההתעמלות מדריך רני שמש, אבא לשלושה ילדים. בעל תואר ראשון בחינוך גופני, התמחות חינוך לגיל הרך וספורט טיפולי במכון וינגייט. בעל ניסיון עשיר בהדרכת ילדים בגני הילדים, מאמן ג'ודו בכיר, בעל חגורה שחורה, מדריך ילדים, נוער ומבוגרים.  (כישור לאתר שלו).

פעילות הריתמיקה, המשלבת בין מוסיקה לתנועה, תורמת ליציבות הפיסית של הילדים, לביטחון העצמי, לעושר לשוני, לריכוז וזיכרון, לשיפור הקורדינציה, ולאהבה וסקרנות למוסיקה.

 

הנחת היסוד אשר מנחה את שיעורי הריתמיקה היא שילדים נולדים לעולם עם יכולות מוסיקליות, על כן מטרת שיעורי הריתמיקה לשמר ולטפח יכולות אלו ואת האהבה למוסיקה.

שיעורי המוסיקה מועברים דרך תכנים מרכזיים בחיי הילדים כעונות השנה, חיות, חגים ותוך חשיפת הילדים למגוון רחב של יצירות מוסיקליות ומקצבים (שירי עם, גז', קלאסית, ראפ). הילדים לומדים על מושגי יסוד במוסיקה ורוכשים מיומנויות יסוד בכלי הקשה שונים ואביזרים מהם ניתן להפיק צלילים.

( קשקשנים, בקבוקים, קופסאות, צדפים...).

בשיעורים נעשית עבודה בשילוב עם תנועה תוך דגש על התמצאות הילד במרחב כאינדיבידואל וכחלק מקבוצת ילדי הגן. העבודה בתנועה כוללת עבודה בזוגות, מעגלים ועל כיוונים ותנועה במרחב. זאת תוך שימוש באביזרים מגוונים כמטפחות, סרטים, חישוקים, גומיות ועוד.

 

את שיעורי הריתמיקה מעבירה נעמי ששון, אם ל-3 ילדים. בעלת תואר ראשון במוסיקולוגיה בחינוך, בר-אילן, ובעלת תעודת הוראה והתמחות בריתמוסיקה, מכללת לוינסקי.

כלי נגינה מלווה- גיטרה. 

חוג ריתמקה - העשרה מוסיקלית גן

חוג "סיפורון"- תיאטרון-סיפור

במהלך חוג זה הילדים נחשפים לסיפורים הנושאים עימם הרבה הומור, ערכים חינוכיים ומוסר השכל, ורובם ככולם מועברים לילדים לפי הנושאים הנלמדים בגן באותה העת.

בחוג זה הילדים לומדים ליהנות משני העולמות : גם כשחקנים וגם כקהל- צופים.

כשחקנים הם לומדים לפתח עם הזמן את הדמיון והסקרנות, השפה, הביטחון העצמי והביטוי האישי שלהם.

כצופים הם לומדים לדחות סיפוקים, לכבד חברים וליהנות מצפייה בהצגות משעשעות, בסופן גם הם לוקחים חלק פעיל ומהנה.

הפעילות עורכת כשעה ובנויה משלושה חלקים עיקריים: בחלק הראשון שלומית, המדריכה של החוג, מציגה את הספר/סיפור ומספרת עליו בקצרה. בחלק השני נבחרים השחקנים שממחיזים את הסיפור, בהנחיית שלומית מלווים בתפאורה צבעונית, אביזרים מגוונים, תחפושות מעשה ידי שלומית ומוסיקה. בחלק האחרון מצטרפים כל הילדים לריקוד מפעיל ומהנה לצלילי מנגינה עליזה.

במהלך כל השיעור שלומית מקפידה על שימוש בשפה גבוהה וספרותית, בעזרת חריזה שוטפת ומשעשעת וזאת תוך כדי שיתוף הילדים במושגים חדשים ומעניינים מעולם התיאטרון והספר.

את שיעורי התיאטרון סיפור מעבירה שלומית מן, אמא לשלושה ילדים, המעבירה חוגים בגנים, במתנ"סים וספריות.

"אני גרפיקאית במקצועי וילדה בנפשי. מכיוון שנדבקתי בחיידק הבמה מהרגע שנולדתי, כל חיי היו שזורים בתפקידים ראשיים בהצגות, בכתיבה מחורזת וכד'. את כל זה שילבתי עם האהבה והחיבור המיידי שיש לי עם ילדים ויחד נוצר שילוב מנצח. הכל מהבטן והנשמה."

bottom of page